Vaizdo projektoriai

Apie sprendimą

Vaizdo projektoriai yra viena populiariausių ir ekonomiškiausių priemonių, galinčių sukurti vientisą didelio formato vaizdą. Galima išskirti trijų tipų projektorius:

  1. Mobilieji projektoriai – lengvi, kompaktiški, juos paprasta nešiotis iš vienos vietos į kitą.
  2. Konferenciniai projektoriai – kokybiški, patikimi, vidutinio šviesos srauto projektoriai, puikiai tinkantys prezentacijoms ir kitiems vaizdo projektavimo poreikiams. Siūloma naudoti projektorius be lempų. Vietoje lempų yra naudojamas naujos kartos hibridinis šviesos šaltinis LED + Laser, kurio darbo resursas - net 20000 valandų. Toks resursas teoriškai gali atstoti 4-5 įprastas lempas.
  3. Auditorijų projektoriai – kokybiški, patikimi, didelio šviesos srauto projektoriai, puikiai tinkantys prezentacijoms ir kitiems vaizdo projektavimo poreikiams.

Projektoriaus šviesos šaltinio technologija

Projektoriai dažniausiai būna dviejų technologijų – LCD (skystųjų kristalų) ir DLP (mikroveidrodžių).

  • LCD technologijos privalumas – tikslesnis spalvų atkūrimas, naudojant kompiuterį kaip išorinį vaizdo šaltinį.
  • DLP privalumas – nėra oro filtrų, kuriuos reikia reguliariai valyti ir keisti. Be to, su DLP atkuriamos spalvos, kurios laikui bėgant beveik nesikeičia.

Svarbu! Projektoriaus technologija kainai įtakos neturi!

Šviesos srautas (ryškumas)

Projektorių šviesos srautas matuojamas ANSI liumenais. Kuo jų daugiau, tuo projektorius švies ryškiau. Įprastai klasei ar nedidelei mokymo auditorijai rekomenduojamas šviesos srautas yra 2500–3000 ANSI liumenų, kai projekcinis plotis yra apie 200 cm. Norint teisingai pasirinkti projektoriaus ryškumą, reikia preliminariai skaičiuoti apie 600–800 ANSI liumenų kvadratiniam metrui projekcinio ploto, jei ant jo nekrenta tiesioginė saulės, šviestuvų ir pan. šviesa. Kuo tamsiau bus toje vietoje, kurioje projektuojamas vaizdas, tuo jis bus ryškesnis. 

Labai svarbu atkreipti dėmesį į faktą, kad visos įprastos (gyvsidabrio) projektorių lempos laikui bėgant silpsta ir po 2000–4000 val. darbo jų ryškumas nuo pradinio ryškumo gali skirtis net iki 50 proc. Todėl rekomenduojama rinktis projektorių, bent 20 proc. ryškesnį, negu realiai reikia. Tai negalioja LED tipo projektoriams. 

Skiriamoji geba (raiška)

Šiuo metu populiariausios yra 3 raiškos: SVGA (800x600); XGA (1024x768) ir WXGA (1280x800).

  • SVGA raiškos pakanka, jei vaizduojamoji medžiaga yra įprasti vaizdo failai, paveiksliukai, kuriuose nėra smulkaus šrifto elementų.
  • XGA raiška rekomenduojama tais atvejais, kai rodomi failai, kuriuose daug smulkaus šrifto tekstų, skaičių, lentelių ir kitokių smulkių vaizdo elementų.
  • WXGA raiška rekomenduojama tais pačiais atvejais kaip ir XGA, bet dažniausiai tada, kai kompiuterio raiška yra aukštesnė negu XGA (1024x768) arba ekranas yra plačiaformatis (16x10; 16x9 ir pan.). WXGA raiškos ekrane, palyginti su XGA, telpa apie 30 proc. daugiau vaizdo. 

Šviesos šaltinio tipas

Renkantis projektorių reikia atkreipti dėmesį, koks jo šviesos šaltinis – įprasta gyvsidabrio lempa ar kombinuotas LED (LED + lazeris).

  • Gyvsidabrio lempos realiai tarnauja 2000–4000 darbo val., o po maždaug 2000 val. jų šviesos srautas sumažėja net iki 50 proc.  Jos yra jautrios elektros įtampos svyravimams bei dingimui, yra toksiškos, nes į aplinką pakliuvęs jose esantis gyvsidabris skleidžia nuodingus garus. Be to, šios lempos yra nepigios.
  • LED šviesos šaltinis tarnauja apie 20000 darbo valandų (tai atitinka maždaug 5–10 įprastų gyvsidabrio lempų), o laikui bėgant jų šviesos srautas beveik nemažėja, joms žalos nedaro elektros dingimas. Tai nekenksminga aplinkai technologija, kadangi nėra toksiška ir sunaudoja mažiau elektros energijos nei gyvsidabrio lempos.

Plataus kampo optikos projektoriai

Šio tipo projektorius ypač rekomenduojame montuoti prie interaktyviųjų lentų, kadangi ženkliai sumažėja šešėlio efektas ant lentos, taip pat jie mažiau akina, kai akys patenka į projekcijos trajektoriją. Jie ypač tinka nedidelėms patalpoms, kur nėra vietos atitraukti projektorių toliau, kad būtų išgautas didesnis vaizdas.

Partneriai:

Produktų katalogas

Greiti kontaktai

Tomas Stulginskas

Projektų vadovas

+370 640 92299

tomas.stulginskas@bmk.lt

Teirautis

Įdomūs faktai

20 000
valandų gali veikti CASIO LED projektoriai.