Specializuoti kompiuteriai švietimo įstaigoms

Apie sprendimą

Pastaruoju metu atsirado daugybė įrenginių, skirtų asmeniniam mokymuisi: tai ir skirtingų gamintojų planšetiniai kompiuteriai, ir mobilieji telefonai, ir nešiojamieji kompiuteriai, tačiau visi šie įrenginiai nėra skirti mokykloms, jie yra „skirti visiems“.  Mokytojai, gavę tokį „visiems tinkamą“ įrenginį, nežino, kaip jį panaudoti pamokose, todėl pinigai išmetami kaip į balą. Classmate PC buvo sukurtas mokykloms ir yra skirtas TIK mokymo įstaigoms.

 

 

Classmate PC privalumai

Mokiniai yra labai judrūs, aktyvūs ir ne visada atsargūs, todėl labai svarbu, kad mokymosi priemonė būtų patikima ir atspari. Dėl šios priežasties Classmate PC sukurtas taip, kad atlaikytų kritimą iš 70 cm aukščio –nuo mokyklinio stalo. Šis kompiuteris turi suapvalintus kampus, o tai sumažina tikimybę susižeisti bei sužeisti draugus. Atliekant eksperimentus per fizikos ir chemijos pamokas dažnai naudojamas vanduo ar kiti skysčiai, kurie per neatsargumą gali išsilieti, todėl Classmate PC  sukonstruotas taip, kad nesugestų aplietas vandeniu. Atsparumas, patikimumas ir ilgaamžiškumas – vieni svarbiausių Classmate PC  privalumų.

Kiekviena nauja mokymosi priemonė reikalauja laiko ir pastangų, kol prie jos priprantama. To neprireiks pasirinkus  Classmate PC nes jis yra sukurtas ir sertifikuotas darbui su „Windows“ operacine sistema. Ji plačiai naudojama mokyklose, namuose bei darbe, taigi nereikia pratintis prie naujos operacinės sistemos, galima naudoti visas įprastas programas. Puikiai žinoma operacinė sistema leidžia iš karto pradėti darbą su kompiuteriais be jokių papildomų mokymų, kaip juos valdyti ar konfigūruoti.

Classmate PC komplektui priklauso ir speciali programinė įranga, skirta mokykloms. Klasės valdymo programinė įranga leidžia mokytojui matyti visų mokinių kompiuterių vaizdus, juos kontroliuoti, užblokuoti nereikalingas programas, padėti mokiniui, rodyti savo kompiuterio vaizdą, siųsti failus, atlikti apklausas ir daugelį kitų veiksmų. Laboratorinė programinė įranga  įrašinėti vaizdą sulėtintu rėžimu, stebėti ilgus eksperimentus ir rezultatus pateikti per kelias minutes ar sekundes. Programinė įranga bei komplektui priklausantis padidinamasis stiklas suteikia galimybę analizuoti mėginius, atlikti skaičiavimus, matavimus bei visą informaciją pateikti aiškiai ir suprantamai. Temperatūros daviklis leidžia atlikti eksperimentus, susijusius su temperatūros matavimu bei registravimu. Programine įranga apdoroję duomenis iš karto gausite rezultatus.

Mokymosi priemonė turi būti universali, kad jos naudojimas nebūtų apribotas techninėmis galimybėmis. Classmate PC turi fizinę klaviatūrą, taigi gali būti naudojamas kaip paprastas nešiojamasis kompiuteris. 270 laipsnių apsisukanti kamera leidžia filmuoti vaizdus bet kokiu kampu. Toks universalumas leidžia Classmate PC sėkmingai naudoti bet kokioje situacijoje. Integruotas šviesos sensorius leidžia taupyti energiją (pailginti baterijos veikimo laiką) bei sumažinti poveikį akims.                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Classmate 108 kompiuterio ekranas yra jautrus prisilietimui, taip pat jį galima apsukti ir lankstyti, taigi patogu informaciją parodyti draugui ar priėjusiam mokytojui. Ekraną galima apsukti ir nulenkti, o tai leidžia įrenginį transformuoti į planšetę. Universalumą padidina tai, kad konfigūracija gali būti pritaikoma prie kiekvieno kliento poreikių ir galimybių - galima rinktis iš paprastesnių ir pigesnių arba itin galingų modelių.

Greiti kontaktai

Rimantas Mačernis

Projektų vadovas

+370 615 10309

rimantas.macernis@bmk.lt

Teirautis

Įdomūs faktai

70 cm.
Iš tokio aukščio nukritęs "Classmate" kompiuteris nesudūžta.